Temel Otomotiv Teknolojisi Sertifika Programı | 28.09.2019 10:00

Hakkında

Kursun Kısa Tarifi: Günümüz Teknolojisiyle Üretilen Taşıtlarda Bulunan Ekipmanların, Eski ve Yeni Uygulamalarının Karşılaştırılması; Elektronik Kumandalı Fren , Süspansiyon, Pasif Güvenlik, Motor, Vites Kutusu Yönetimi Gibi Konuların Ön Plana Çıkartılarak, Modern Anlamda, Motordan tekerleklere Kadar Uzanan Genel Bir Otomobil Teknolojisinin Aktarılması.

Kursun hedefi:

Son Yıllarda Dijital Teknolojinin Günlük Yaşamamızın Her Alanına Dokunduğu Bir Gerçek. Bu Dokunuş Son 20 Yıl İçerisinde Otomobil Teknolojisinde De Baş Döndürücü Bir Hızda Değişikliklere Yol Açmış Ve Bu Gelişiminin Takibi Mesleğin İçerisinde Olanlar İçin Bile, Bir Süre Ara Verdiğinizde Bilgi Açığını Kapatmayı Güçleştirecek Bir Uçurum Yaratabilmektedir. Ancak Bu Teknolojileri Direkt Olarak Aktarmak Yerine, Önce Hızlıca Klasik Fren Sistemlerinin Ele Alınması, Sonrasında Yeni Teknolojilerin Açıklanması Yolu Takip Edilecektir.

Yukarıda Açıklanan Bu Metot İzlenerek, Aşağıdaki Konularda Otomotiv Konusunda Çalışan/ Çalışacak Teknik Personelin Bilgi Ve Deneyimlerinin Artırılması Kursun Başlıca Hedefi Olmaktadır.

Tarih: 28-29 Eylül-05-06 Ekim2019 (4 Gün)

Kurs Yeri: MMO Anadolu Yakası Eğitim Merkezi

TMMOB Üye Ücret: 800 TL, Dış Katılım Ücret: 1100 TL

İçerik

Eğitim İçeriği:

  1. Gün:

Benzinli Motorlar (Endirekt- Direkt Enjeksiyon)

Dizel Motorlar (Common rail)

  1. Gün

Debriyaj-Manuel Vites Kutuları- Diferansiyel

EDC-CVT ve Klasik Otomatik Vites Kutuları

  1. Gün

Fren Sistemleri (ABS-ASR-ESC-EBA)

Klima Sistemleri

  1. Gün

Pasif Güvenlik Sistemleri

Alt Takım

Ahmet KURTLUTEPE özgeçmiş

1985 Yılında Yıldız Üniversitesi Makine Fakültesinden Mezun Oldu. 1988 Yılında Renault MAİS’ te, “Garanti Ve Teknik Bilgi” Departmanında Uzman Olarak Göreve Başladı. 1994 Yılında; Şebekeye Teknik Destek-Araç Kalitesi Takibi- Geri Çağırma Operasyonları – Kaza/ Yangın Olaylarının Ekspertiz Edilmesi Görevlerini İçeren “Teknik Bilgi” Biriminin Yöneticiliğine Terfi Etti Ve 2010 Yılının Sonuna Kadar 16 Yıl U Görevi Sürdür. 2011- 2012 Yıllarında 2 Yıl “Kalite Ve Metot” Biriminin Yöneticiliğini Yaptıktan Sonra 2013 Yılında “Renault Eğitim Merkezine” Eğitmen Olarak Atandı Ve 2018 Yılına Kadar Teknik Eğitimler Verdi.

Kimler Katılabilir

Katılımcılar: Kursu Takip Edebilmek İçin Makine Mühendisliğinin Herhangi Bir Dalında Eğitim Almış Olmak Yeterli Olacaktır. İki Yıllık Önlisans Otomotiv Eğitimi Almış Kişiler De Bu Kursa Katılabilecektir.

Belgelendirme: Kurs Sonunda Yapılacak Olan Sınavda Başarılı Olan Kursiyerlere “Eğitim Başarı Belgesi” Verilecektir.

Ödeme Bilgileri

TMMOB Üyesi Ücreti: 800 TL (KDV Dahil) 

Dış Katılımcı Ücreti: 1100  TL ( KDV Dahil)

Kurumun Ünvan : TMMOB Makina Mühendisleri Odası   İstanbul Şubesi

Banka Adı: Türkiye İş Bankası – (Swift (Bic Kodu: Isbktrıs)

Banka Kodu  : 0064   Şube Adı: Yenişehir    Şube Kodu : 4218

Banka Hesap No : 5994210

 Iban No: TR42 0006 4000 0014 2185 9942 10

*ödeme Yapılırken "ad-soyad-eğitim adı" yazılmalıdır.